29 júla 2007
O chronických vysvetľovačoch a iných magoroch
Neverila som tomu, myslela som, že je len jeden - prototyp. Asi sa im v bežnom živote inštinktívne vyhýbam.
No niekedy niet úniku. Posúďte:
Mám zákazníka. Nikdy som ho nevidela, a ak som s ním niekedy telefonovala, tak si na to nepamätám. Donedávna som s ním komunikovala len mailom a priznám sa, kontrolka blikala. Slabunko, ale blikala. Keď si totiž chcel objednať dopravu nášho tovaru a potreboval vedieť rozmery a hmotnosť, po mojom maili, kde všetky údaje dostal, mi poslal odpoveď s vysvetlením, načo boli tieto údaje dôležité a ako sa v dopravnej spoločnosti radovali, keď ich dostali. Neviem, čo sa dá vysvetliť na tom, že je tovar na europalete, ktorá váži 130 kg a jedna krabica z nej vyčnieva, lebo má dĺžku 160 cm.
HOWHG.
Pre normálneho človeka.
Kedysi v máji sme tomuto človeku dodávali... no, to nie je dôležité. Ale bol to tovar zo sklolaminátu a ako viete, je na ňom vždy vidieť usporiadanie sklenených vlákien. Asi tri dni po dodávke mi celý šťastný volal (aha, volal mi!), že má reklamáciu. Jednak ich je n kusov POLÁMANÝCH, jednak m kusov inej farby. Ešteže si to v tomto skazenom svete poriadne preveril. Ako nás pozná, ani my sme tovar dôkladne neprezerali (Nie, krabice boli originál zabalené a tak ich dostal on.) Dobre, pošlite to k nám.
O pár dní prišiel balík. Dotyčné predmety boli skrz-naskrz počmárané liehovou fixkou, takže žiadne vady vidieť neboli (ani žiadne okrem tých v inej farbe neboli) a šéf mu v prvej chvíli chcel poslať náhradnú fixku. Čo bola pravda, pár ich bolo iných. Napísali sme reklamíciu dodávateľovi, ten obratom poslal náhradné, zákazník bol informovaný, že dostane náhradu a túto dostal.
HOWGH.
Pre normálneho človeka.
Po 6 týždňoch prišiel mail, že doteraz nedostal vyjadrenie k reklamácii. Neverila som vlastným očiam. No ráno múdrejšie večera, tak som to nechala uležať. Verím, že to bola najhoršia noc v jeho živote, lebo nemal jasno ohľadne našej reklamácie. Ráno som nelenila, zdvihla telefón, a zachytila len sekretárku.
Po mojom dotaze, čo vlastne konkrétne potrebujú, sa trochu uchechtla a povedala, že to bude pánovi K tlmočiť. O dve hodiny som dostala nasledovný mail:
K Vašej otázke Vám oznamujem, že vysvetlenie Vašej reklamácie je nevyhnutné. Ak sa pýtate, čo ma zaujíma, tak kto/čo/kedy/ako/s kým/prečo/načo/začo/prečo zapríčinil, že sa zdržujeme nekvalitným tovarom.
Bolo mi do smiechu a do plaču súšasne. Náš dodávateľ je ďaleko za oceánom a žiadne vysvetlenie tohoto typu nám nepodá. No moja tvorivosť zapracovala.
Vážený pán K,
túto poľutovania a trestuhodnú nedbanlivosť zapríčinila manželka Josého Fernandéza Maria Fernandéz, lebo mu odmietla poskytnúť sexuálne služby, následkom čoho sa José ožral a ráno v bolestaich hlavy zabalil Váš tovar zle a následne ho od zúrivosti, že musel skoro vstávať, rozkopal.
Bolo to 27. mája t. r. o 7,36. Ihneď po oznámení tohoto stavu bol J. Fernandéz z firmy prepustený a nahradený slobodným kresťanom, ktorý sexuálne, ani alkoholistické problémy nemá.

Nienie, to napísať nemôžem.
Odpísala som mu slušne v tom zmysle, že náš dodávateľ považuje túto vec za korektne vyriešenú a nebude nám poskytovať vysvetlenie a my nenáme žiadne páky na jeho vymáhanie. Verím, že bude v budúcnosti s naším tovarom spokojný.
Po skúsenostiach s podobným týpkom som vedela, že bude zle.
Bolo. Na druhý deň som dostala starostlivo očíslovanú reklamáciu na výrobnú vadu 1 ks tohoto výrobku. Ten výrobok bol odfotený a vyzeral, ako keby ho niekto párkrát poriadne trafil sekerou. Chudák. Neviem, či si pán K nechal prezieravo jeden kus na podobné účely doma, alebo ho zákazník naozaj poškodil pri čelnej zrážke vlaku s nákladným autom... Moja prvá reakcia bola, že ho pošlem bez debaty do piče, lebo je chorý. Po dvoch mesiacoch používania takáto výrobná vada!!! Podotýkam, že celý výrobok sa leskne ako mladucha, okrem tejto diery.
Nechala som to uležať cez víkend. Ak budete počuť o akejkoľvek katastrofe v okolí Českého Krumlova, dajte mi vedieť. Nebudem sa musieť naméhať s odpoveďou na túto blbosť.

Venované Muphy.
 
posted by Úplne iná at 12:17 PM | Permalink |


9 Comments:


 • At 5:02 PM, Blogger ostrovanka

  skoda :) ze si nenapisala tu odpoved o panovi fernandezovi :)

   
 • At 10:23 PM, Blogger motýľ

  mozno ani panu K neposkytla manzelka (Jirina K :)sexualne sluzby a ulavuje si tymto sposobom :)))
  to treba prihrat vasmu pravnemu odd. a tam nech sa s tym vyporiadaju...
  reklamaciu nemozete prijat, lebo neboli splnene ...nalezitosti reklamacneho poriadku... blabla, vzdy sa da nieco najst :)))

   
 • At 6:56 PM, Blogger Úplne iná

  LOL!!! Jirina K!
  Ved na tu som anilen nepomyslela!
  Predstavujem si ju nejak ako pani Paroubkovu a v tom pripade sa nicomu necudujem, aj ked ma pan K sotva 38...

   
 • At 4:47 PM, Blogger murphy

  dalsiu pricinu vzhladu predmetnej reklamovanej tacky vidim v tom, ze pani Jirine K konecne rupli nervy a opravnene odmietla pocuvat dalsie doplnujuce dotazy pana K vo svojej obyvacke, co ju podnietilo k schyteniu danych zamorskych tacok a prerazenia ich o jeho tupu hlavu.

   
 • At 7:54 PM, Blogger Úplne iná

  Mila Murphy, asi nemas pravdu, pan K bohuzial zije :-(
  Kazdy den objavuje nove a nove nekvalitne vyrobky a s radostou nam o nich referuje.

   
 • At 7:39 PM, Blogger murphy

  Andy, každý má nejaké hobby, ktoré by sme v rámci slušnosti a uchovania dobrých medziľudských vzťahov mali rešpektovať.

  S výnimkou obsesie pána K.

  Neskúsiš mu predhodiť v rámci Vašej pravidelnej nezáväznej konverzácie nejaký iný objekt jeho neutíchajúceho záujmu? Napríklad zakúpiť papierové tácky. Ušetrí na liehovej fixke (postačí mu aj obyčajná).
  A Harmanecké papierne sa Ti iste bohate odvďačia ...

   
 • At 11:46 AM, Anonymous Anonymný

  Skoro som sa pošťala od smiechu. :D

   
 • At 9:33 AM, Blogger Silviah

  :-))))))))))
  Andy, vieš, čo mi napadlo pri čítaní o pánu Fernandézovi? Že to naozaj pošleš a tvojím tajným a skutočným zámerom je pánu K tak dať najavo, že keď má problémy s manželským spolužitím, existujú na "odbavenie" iné kompetentnejšie inštitúcie ako tá vaša.
  Škoda, že si to nakoniec predýchala...

   
 • At 9:50 PM, Blogger Úplne iná

  Silviah a všetci ostatní, predstavte si...
  Pán K napísal mail, že predsa nebude tie veci posielať, ak to nie je nutné. Chce vedieť, či to je, alebo nie je mechanické poškodenie, lebo v tom zmysle chce informovať zákazníka. Ostala som bez slov a poverila šéfa, nech mu čosi odpovie, lebo nechcem rozmazávať sexuálne problémy pána K.
  Ten mu dodnes neodpovedal, asi ani on proste nemá slov...