12 marca 2009
Odpočuté, zhnusená...
Včera som zas, zas (za posledné mesiace snáď stýkrát) strávila hodných pár hodín v čakárni u lekára. ZA tri hodiny sa zomelie hocičo... Od nesmelej otázky, ako dlho kto čaká až...
Ako áno, ako nie, ktosi vytiahol otázku, ako chodia mladé dievčatá oblečené... ehm, skôr vyzlečené. Ako nemajú hanby a po troch hodinách "chodenia" šup do postele, o pár dní či týždňov s iným... S tým súhlasím. Nie som príliš prudérna, ale zdá sa mi to prehnané.
V istej chvíli prišla staršia pani, vyzerala veľmi milo (okrem obrovského vykosenca, čo sa predbehol, vyzerali milo všetci) a postupne sa pridávala k rozhovoru. Keďže sa veľmi hnevám, nič ki tomu nepridám, len budem citovať. Podotýkam, že tieto slová boli vypovedané postupne možno počas dvoch hodín:

- Áno, dnes sú tí mladí takí zdivení... môj vnuk... viete, on sa angažuje v takých kresťanských aktivitách a je to skutočne slušne vychovaný chlapec... on sa v ich vysokoškolskom krúžku ani nemá s kým kamarátiť... oni urobia skúšku a idú sa OŽRAŤ... nie posedieť si, ožrať sa. A on také nerobí, tak tam nemá kamaráta.
(odpoveď ktorejsi z dám: Áno, a je veľmi ťažké si to udržať medzi takými ľuďmi)

- viete, aj my sme žili v chudobe, otca som ani nepoznala, tak skoro zomrel, ale nebolo vdovské, ani sirotské, sami sme sa museli postarať. Ale verili sme v Boha, tak sme to zvládli...

- dnešný svet vyzerá tak, ako je, lebo ľudia stratili Boha, veď už aj rodičia týchto detí žili v ateizme, náboženstvo bolo potierané, tak ako majú oni teraz vychovávať deti vo viere?

- A tie časopisy, ten bulvár... hrozné. Samé štetky, šľapky (chamtivo sa natiahla po Plus 7 dní na okne a začala listovať). Ja si to nekupujem (Ani ja, ani ja, ozvalo sa zo všetkých kútov). Aj táto... (zhodou okolností známa slovenská modelka, o ktorej neviem o nič viac, ako že má dlhé roky za muža futbalistu čiernej pleti). Pozrite, černocha má za muža. Fuj... Šľapka je to, čistá šľapka... Ani neviem, ako sa volá, odpovedala na otázku panej sediacej vedľa.

Môj komentár... Už som počula o všelijakých zhovädilostiach veriacich ľudí a ich organizácií. Celý Starý zákon je plný toho, že je akýsi národ nadradený a vyvolený, a nie, že nie. No ak si správne pamätám, v Novom dostali šancu priblížiť sa k Bohu aj ostatné národy a sú si akosi rovné. Jednoznačne dokonca ani v katolíckom kazechizme nie je nič o menejcennosti čiernej rasy. O tom, že by bolo proti Bohu sa vydať za černocha. Akým právom táto kraksňa (ináč ju neviem nazvať) dve hodiny hrkúta o tom, aká je ona kresťanka, čistá a svätá, možno chcela dať akési svedectvo o svojej viere, a potom povie takúto vetu, ktorá je jednoznačne z viacerých hľadísk ťažkým hriechom? Ak je hriechom smilstvo, je na rovnakej úrovni krivé svedectvo, ktoré práve vyriekla. Nemá totiž žiadne právo si ani pomyslieť, že manželský zväzok s človekom čiernej pleti je hriešny, ani že dotyčná je ľahšej nátury. Nemá právo sa takto verejne vyjadrovať. Tak veľmi ma nahnevela, že som sjej nebola schopná oponovať. Pani vedľa mňa povedala, že sa ide vycikať, lebo sa tak rozčúlila.

A čo, ak by mne namerali vysoký tlak???
 
posted by Úplne iná at 8:01 AM | Permalink |


5 Comments:


 • At 5:32 AM, Blogger Silviah

  Máš to veru silné skúsenosti. Človeku sa ani veriť nechce.
  Nuž ale, ľudia sme všelijakí...

   
 • At 8:39 PM, Blogger Jej bývalý

  Vitaj v klube!

   
 • At 7:56 PM, Blogger murphy

  väčšinou tí najsvätejší takto prekrývajú svoju vlastnú špinu

   
 • At 11:25 PM, Anonymous Anonymný

  Ano, asi tak to je

   
 • At 3:36 PM, Blogger Kozo

  Tiež ma občas fascinuje tolerancia niektorých kresťanov.